Biurowy gigant z Polski tworzy przestrzeń dla rynku BSS

W największych miastach Polski poza Warszawą tkwi bardzo duży potencjał, który Echo odkryło już wiele lat temu. To rynki, które z roku na rok stają się coraz bardziej aktywne i zyskują na znaczeniu.

2017-05-16 10:23:44

Echo od lat aktywnie działa na rynkach regionalnych, szczególnie tych, które w ostatnim czasie ugruntowały swoją pozycję w sektorze centrów usług biznesowych. Deweloper realizuje swoje kolejne inwestycje biurowe m.in. w Krakowie, Wrocławiu czy Katowicach, a po sukcesie Tryton Business House w Gdańsku planuje również następny projekt biurowy w Trójmieście.

Katowice gonią czołówkę

Dobrym przykładem naszej aktywności w tym sektorze są Katowice, gdzie Echo poniekąd przecierało szlaki, kupując działkę pod projekt biurowy przy ul. Francuskiej. Dziś mamy tam trzy budynki wchodzące w skład kompleksu A4 Business Park i każdy z nich jest przykładem wielkiego sukcesu komercjalizacyjnego. To również przykład sukcesu Katowic, jako miasta, które w ostatnim czasie mocno poszło do przodu we współpracy nie tylko z deweloperami, ale i inwestorami. W Katowicach czuć tę energię, która sprawia, że bardzo dobrze rozwija się też sektor BPO. Dlatego też jeszcze w tym roku wystartujemy z kolejnym biurowcem w stolicy Śląska – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalny w Dziale Biur Echo Investment.

 

 

 

 

Biznesowe serce Polski bije w Łodzi

Innym ciekawym dla nas rynkiem, na którym widać dużą aktywność najemców, jest Łódź. Realizujemy tam obecnie II etap kompleksu Symetris Business Park, który świetnie wpasował się w oczekiwania firm rozwijających swoją działalność w Łodzi. Nadal chcemy być mocno w Gdańsku, gdzie w ubiegłym roku zakończyliśmy realizację Tryton Business House. Nasz biurowiec stał się siedzibą wielu firm, które są liderami na rynku nowoczesnych technologii. Jednym z tych najemców jest np. Intel – opowiada Karol Klin, dyrektor regionalny w Dziale Biur Echo Investment.

 

 

Miasto stu mostów nadal liderem regionu

Wrocław to miasto zasługujące na pochwały. W ostatnich dziesięciu latach Wrocław, wraz z Krakowem, stał się drugim największym rynkiem po Warszawie. Wrocławski rynek jest bardzo dynamiczny i to właśnie sprawiło, że miasto w tak krótkim czasie znalazło się w krajowej czołówce. Dowodem na to, że ta dynamika się utrzymuje, jest fakt, że Echo konsekwentnie realizuje kolejne projekty biurowe w tym mieście. Na koncie mamy już Aquarius Business House, West Gate, w budowie są West Link i Sagittarius Business House, a wiele wskazuje, że to nie koniec. Wrocław z roku na rok staje się coraz bardziej znaczącym zagłębiem na rynku nowoczesnych usług. Sektor IT we Wrocławiu rozwija się w imponującym tempie. To już nie są podstawowe usługi z zakresu BPO, ale są to coraz bardziej złożone i zaawansowane projekty. Przykładem jest chociażby najnowocześniejsze laboratorium technologiczne firmy Nokia, które powstało w naszym budynku West Gate – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalny w Dziale Biur Echo Investment

ZNAJDŹ NAS: