LegalCluster otwiera swój oddział w Polsce

Globalna platforma LegalCluster, zajmująca się digitalizacją funkcji prawnych dla firm i kancelarii adwokackich, zainicjowała działalność w Polsce.  

2018-06-25 10:44:48

 

LegalCluster to platforma mająca na celu radykalne przemodelowanie sposobu działania funkcji prawniczych przedsiębiorstw. Zmiana dotyczy nie tylko samych firm prawniczych ale każdej firmy i instytucji która nie może obejść się bez stałego i szerokiego wsparcia prawniczego. 

To prawdziwa rewolucja w segmencie B2B branży prawniczej - mówią przedstawiciele LegalCluster. - Dzięki technologii, która nie była wcześniej dostępna, udało nam się zbudować międzynarodowy ekosystem oparty na zaufaniu, który w tej branży nigdy nie występował na taka skalę. 

Poprzez tworzenie cyfrowego i bezpiecznego środowiska pracy i dalece zaawansowane sposoby zarządzania dokumentami oraz kontaktami, LegalCluster pozwala w rekordowo szybkim czasie zmobilizować wewnętrzne i zewnętrzne zasoby organizacyjne potrzebne do realizacji dowolnego projektu wymagającego sprawnej obsługi prawnej niezależnie od skali przedsięwzięcia.  

LegalCluster to platforma należąca do francuskiej firmy Seville More Hélory. Już w 2017 LegalCluster został dostrzeżony jako innowacja roku 2017 w zakresie budowania relacji klienckich w branży prawniczej przez portal Village-Justice. W maju b.r. firma Seville More Hélory została objęta  programem Microsoft for Startups co potwierdza pozycję firmy jako leadera IT w branży prawniczej. 

Działalność polskiego oddziału firmy nadzoruje prezes zarządu Ghislain d’Aramon, wcześniej menedżer ds. programu transformacji w HSBC. Na czele krakowskiego filii stanął Tomasz Lachor, pełniący funkcję dyrektora generalnego. Lachor posiada 15 lat doświadczenia w kierowaniu przedsięwzięciami o charakterze e-commerce oraz przy realizacji globalnych programów IT w takich firmach jak Total, International Paper czy HSBC. Dyrektorem ds. technologii został Piotr Grabski-Gradziński, wcześniej odpowiedzialny za rozwój zespołu IT w VML. Przez ostatnie 8 lat Grabski-Gradziński współpracował z takimi markami jak PZU, Danone, Colgate-Palmolive, Nestle, mBank, Mondelez, Novartis, Nutricia, Orange czy Philips. 

Polska filia zlokalizowana jest w Krakowie przy ul. Pawiej. Oddział zajmuje się rozbudową koncepcyjną oraz techniczną platformy, jak również rozwojem biznesowym przedsiębiorstwa. Tworzenie wartościowych relacji partnerskich jest jednym z głównych celów LegalCluster. 

ZNAJDŹ NAS: