Nieoczywiste lokalizacje przyciągają inwestorów. W czym tkwi ich potencjał?

Gdzie szukać miejsca idealnego do rozwoju biznesu? Czy podążać utartą ścieżką, czy przyjrzeć się bliżej rynkom dotychczas mniej popularnym wśród inwestorów? Takie pytania zadają sobie stratedzy odpowiedzialni za działalność operacyjną korporacji między innymi z sektora outsourcingu usług i procesów biznesowych.

2018-04-05 10:11:49

W ostatnim czasie coraz większa liczba dużych przedsiębiorstw decyduje się na ekspansję w kierunku niezagospodarowanych i dotychczas omijanych terenów. Inwestorzy zaczęli dostrzegać takie zalety tych regionów, jak dostęp do kompetentnych pracowników, którzy są w stanie zapewnić dobrą jakość pracy, a do tej pory zmuszeni byli rozwijać karierę zawodową poza rodzinnym regionem. Atrakcyjne miejsca, w których z sukcesem można otworzyć oddział swojej firmy, to często lokalizacje mniej oczywiste, z ogromnym, niewykorzystanym potencjałem. Warto przekonać się, jak wiele zmieniło się w ostatnim czasie.

Warmińsko-mazurskie oferuje wysoką jakość pracy za relatywnie niskie wynagrodzenie. Stwarza to dobre warunki dla firm chcących zainwestować w ten lokalny rynek. Niewykorzystany potencjał Olsztyna, a także dostęp do wielu wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorców postrzega to miasto jako atrakcyjną przestrzeń do prowadzenia swojej działalności. Olsztyn to nie tylko malownicze miasto położone w atrakcyjnym turystycznie regionie. To także interesująca przestrzeń do rozwoju biznesu. Inwestycja w tę lokalizację opłaciła się już niejednemu przedsiębiorstwu, które z sukcesem rozwijają swoje oddziały w Olszynie. O profitach płynących z prowadzenia działalności na olsztyńskim rynku opowiedzą podczas spotkania w Warszawie przedstawiciele firm z sektora usług dla biznesu.

17 kwietnia 2018 r. o godzinie 10:00 w Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre odbędzie się konferencja z udziałem władz Olsztyna adresowana do przedsiębiorstw poszukujących atrakcyjnych miejsc do inwestowania. Organizatorami wydarzenia pt. „Czas na Warmię i Mazury. Czas na Olsztyn” są Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Urząd Miasta Olsztyna.

Wśród grona prelegentów pojawią się między innymi managerowie korporacji, które wiele lat temu rozpoczęły z powodzeniem budowę oddziałów na rynku olsztyńskim. Są to przedstawiciele firm: Citi Handlowy oraz Transcom Worldwide. Opowiedzą oni o rozwoju swoich przedsiębiorstw, o tym, jak wdrożyli nowe rozwiązania na rynek olsztyński i czym to zaowocowało. Uczestnicy konferencji dowiedzą się także, jak zmieniał się i jak będzie wyglądał za kilka lat sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Temu zagadnieniu przyjrzy się bowiem Paweł Panczyj, członek zarządu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). Podczas konferencji wystąpią także: prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz, przedstawiciel spółki INOPA z prezentacją dotyczącą wielofunkcyjnego projektu  Centaurus, a także reprezentant firmy Randstad, który przybliży uczestnikom wydarzenia tematykę employer brandingu.

Po części oficjalnej przewidziany jest lunch networkingowy, podczas którego uczestnicy konferencji będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami administracji samorządowej odpowiedzialnej za inwestycje w regionie, prezydentem Olsztyna oraz prelegentami. To dobry czas, aby uzupełnić swoją wiedzę o tym rynku oraz otrzymać odpowiedzi na pytania, które pojawią się podczas prezentacji.

ZNAJDŹ NAS: