Xylem, międzynarodowa firma z branży technologii wodnej, otworzyła nowy obiekt

Xylem Inc. (NYSE: XYL), międzynarodowa firma z branży technologii wodnej, otworzyła w Warszawie nowy obiekt komercyjny o powierzchni 1100 m kw. Nowy zakład, obejmujący przestrzeń biurową, węzeł serwisowy oraz magazyn, zwiększa całkowitą wartość inwestycji Xylem w Polsce do ponad 67 milionów złotych.

2018-03-28 11:42:09

Xylem zatrudnia obecnie niemal 350 osób w swoich zakładach w Strzelinie i Warszawie. W nadchodzących miesiącach będzie kontynuowana rekrutacja do nowego obiektu w Warszawie, gdzie pracuje obecnie 45 osób. Spółka chce zwiększyć swój potencjał w zakresie sprzedaży, marketingu i rozwoju działalności

Xylem współpracuje z ponad 50 polskimi dostawcami, wydając co roku miliony na komponenty i sterowniki silników elektrycznych.

 – Nasz nowy obiekt w Warszawie, jak również nowi utalentowani pracownicy, których rekrutację planujemy w tym roku, sprawią że będziemy bliżej naszych klientów z Polski, a także całej Europy. To pozwoli nam budować z nimi jeszcze silniejsze relacje, a także tworzyć rozwiązania idealnie dopasowane do ich potrzeb. Ponadto nowy zakład, uwzględniający potencjał serwisowy
i konserwacyjny, zapewni naszym klientom lepszą ofertę w zakresie obsługi posprzedażowej – mówi Rafał Bonter, dyrektor zarządzający Xylem w Polsce. – Widzimy dla Xylem ważną rolę w świetle nowej polskiej ustawy Prawo wodne, którą będzie wspieranie społeczności w budowaniu odporności na ekstremalne zdarzenia pogodowe, takie, jak choćby powódź, jak również zadbanie o to, aby posiadały one stabilne i zrównoważone zaopatrzenie w wodę na wypadek sytuacji takich, jak susza. Będziemy dalej inwestować w nasze operacje prowadzone w Polsce i widzimy tutaj dla siebie oraz naszych pracowników i klientów świetlaną przyszłość.

– Polski rynek jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie dzięki tętniącej życiem i młodej 40-milionowej populacji. Cieszymy się z naszej silnej obecności na nim, którą zapewniła nam kompleksowa oferta i rozległe doświadczenie. W trzech głównych segmentach rynku, w których działamy – przemyśle, usługach komunalnych i usługach budowlanych – doświadczamy wysokiego popytu na nasze produkty. Indeks PMI publikowany przez IHS Markit był dodatni przez zeszłe trzy lata, a zwiększone finansowanie płynące z UE napędza inwestycje w wydajniejsze i inteligentne technologie w sektorze usług komunalnych. Segment usług budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego również jest w fazie rozwoju, którą wspierają większe środki, co ma odzwierciedlenie w wydatkach firm, jak również wyższe dochody osób indywidualnych – stwierdza Alessandro Bertuzzo, dyrektor regionalny Xylem na obszar Europy Wschodniej.

– Nasza inwestycja w obiekt w Warszawie oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą stanowi kolejny dowód na nasze silne relacje z szeroko rozumianym obszarem Europy Wschodniej – mówi Christian Blance, starszy wiceprezes oraz prezes Europejskiego Zespołu Handlowego w Xylem. – Nie możemy się doczekać kontynuacji współpracy z naszymi klientami i rozwiązywania złożonych wyzwań dotyczących kwestii wodnych, którym muszą oni stawić czoło.

Nowy obiekt w Warszawie powstał po znacznej inwestycji dokonanej przez Xylem w Polsce w latach 2014/2015, kiedy to firma podwoiła powierzchnię swojej fabryki zlokalizowanej w Strzelinie do ponad 17 000 m2. Fabryka produkująca duże bezdławnicowe pompy obiegowe oraz gamę innych wysokowydajnych rozwiązań z zakresu pomp, w tym inteligentne rozwiązania marki Lowara, została nazwana "centrum doskonałości" w dziedzinie technologii inżynierii wodnej. W zakładzie przyjęto metodologię Lean Six Sigma oraz kulturę wprowadzania ciągłych ulepszeń, zorientowaną na konsekwentne spełnianie wymagań klientów oraz ulepszanie jakości, wytrzymałości i czasu dostawy produktów, jak również zmniejszanie ilości odpadów.

Dzięki swojemu unikalnemu zestawowi globalnych aktywów, Xylem pełni kluczową rolę w rozwiązywaniu kwestii dotyczących wody. Wspiera klientów w wyzwaniach pojawiających się w zakresie całego cyklu funkcjonowania wody – od pobrania, przez oczyszczanie, aż po jej transport, wykorzystanie oraz ponowne zastosowanie lub uwolnienie – będąc w kontakcie ze wszystkimi segmentami rynku, w których występuje zapotrzebowanie na wodę. Xylem obsługuje w Polsce szeroki zakres klientów, począwszy od wiodących polskich firm z branży żywności i napojów, którym oferuje rozwiązania przemysłowe, po przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, w tym Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim. Pompa Flygt N produkcji Xylem wyposażona w kontroler SmartRun rozwiązała długotrwałe problemy z zatykaniem w stacji pomp Czarny Las w Grodzisku Mazowieckim. Od kwietnia 2017 roku, kiedy to zainstalowano jednostkę sterowania pompami, stacja ta nie ma już tego rodzaju problemów, podczas gdy przed wdrożeniem rozwiązania Xylem dochodziło do nawet dwóch, trzech blokad tygodniowo.

ZNAJDŹ NAS: