Największa w Polsce konferencja poświęcona nowoczesnym usługom dla biznesu już w czerwcu

6-8 czerwca w Poznaniu odbędzie się doroczna konferencja ABSL poświęcona nowoczesnym usługom biznesowym, w tym roku zatytułowana „Poland. The place to grow”. To najważniejsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, gromadzące co roku przeszło tysiąc przedstawicieli świata biznesu, polityki i mediów.

2018-05-11 11:48:36

Stolica Wielkopolski – miasto otwarte na biznes, inwestycje i ambitnych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów wprost nawiązuje do tytułu konferencji. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Simon Sinek, światowej sławy guru w zakresie przywództwa. 

Organizatorem konferencji jest ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych, wiodąca organizacja reprezentującą nowoczesne usługi dla biznesu w Polsce. To branża, która już teraz daje pracę ponad 265 tys. osób i w krótkim czasie stała się bardzo ważną gałęzią polskiej gospodarki. Do ABSL należy blisko 200 firm, w tym takie marki jak Accenture, Capgemini, Citi, Goldman Sachs, Google, Hewlett Packard Enterprise, IBM, JP Morgan, Infosys, Procter&Gamble, Shell, UBS czy Xerox.

O ludziach, technologii i rynku

Tegoroczna konferencja ABSL została podzielona na trzy ścieżki tematyczne. Pierwsza z nich -  „Ludzie” - będzie poświęcona między innymi nowoczesnemu zarządzaniu zespołem, sposobom, w jaki firmy pozyskują dziś talenty, a także różnorodności kulturowej w globalnych korporacjach. Ścieżka „Technologie” będzie dotyczyć rozwiązań technologicznych, które rewolucjonizują sektor usług biznesowych. Zaproszeni eksperci omówią między innymi zagadnienia związane z zastosowaniem cyfrowej komunikacji w biznesie, automatyzacji, a także robotyzacji czy technologii blockchain. O tym, w jaki sposób sztuczna inteligencja zmienia usługi biznesowe opowiedzą eksperci Capgemini – Partnera Platynowego konferencji. Obszar „Biznes i rynki” zostanie poświęcony klimatowi inwestycyjnemu i konkurencyjności polskich miast, a także ich wpływowi na rozwój biznesowy kraju oraz dyskusji o potencjale Polski do pozyskiwania kolejnych inwestycji.

Inspiracje od światowego guru

Konferencję ABSL jak co roku uświetni wystąpienie gościa specjalnego.  – W minionych latach w trakcie naszego wydarzenia gościliśmy między innymi byłych premierów Wielkiej Brytanii, Davida Camerona i Tonego Blaira czy pełniące wcześniej funkcję szefa amerykańskiej dyplomacji Madeleine Albright oraz Condoleezza Rice – wymienia Marcelina Godlewska, członek zarządu ABSL. – W tym roku na konferencję zaprosiliśmy osobę spoza świata polityki, za to mocno związaną z biznesem. Będzie nim Simon Sinek. Wystąpienia guru w zakresie przywództwa, profesora Uniwersytetu Columbia, twórcy słynnej teorii opartej o pytanie „dlaczego?”, która tłumaczy sukces największych globalnych firm, to zawsze ogromna dawka biznesowych i zawodowych inspiracjipodkreśla Marcelina Godlewska.

Poznań – miasto nowoczesnego biznesu

Doroczna konferencja ABSL zawita do Poznania już po raz drugi w swojej historii. – Powrót do Poznania i wybór tego miasta na gospodarza naszej konferencji nie był przypadkowy – stwierdza Marcelina Godlewska. – Stolica Wielkopolski od lat słynie ze swojej otwartości na biznes i innowacje, a lokalne władze stwarzają świetną atmosferę dla inwestorów. Świadczy o tym długa lista międzynarodowych korporacji, które mają tu swoje biura, m.in. IKEA, Jeronimo Martins, McKinsey & Company, ROCKWOOL, MARS Global Services, MAN Accounting Center czy Centrum GSK IT wylicza przedstawiciel Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych. – Poznań jest atrakcyjny dla biznesu również ze względu na szybko rosnący rynek powierzchni biurowych – stolica Wielkopolski zajmuje w tej kategorii jedną z czołowych pozycji wśród polskich miast.

Organizacja Konferencji ABSL w naszym mieście pokazuje inwestorom, że Poznań otwarty jest na inwestycje z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu, podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Kolejne biura, otwierane w Poznaniu przez firmy z tej branży, oznaczają atrakcyjne miejsca pracy dla młodych, wykształconych ludzi. Ciekawe oferty to nie tylko szansa dla absolwentów poznańskich uczelni pozwalają one również ściągać do Poznania wykształconą kadrę pracowniczą i zatrzymywać ją w mieście. Konferencja jest też doskonałą okazją do pokazania Poznania jako miejsca dla lokowania inwestycji, ale także jako miejsca o wysokiej jakości życia  mówi prezydent Jaśkowiak.

Rejestracja na konferencję

Na konferencję można się zarejestrować na stronie https://absl-conference.com/, tam też znajdziemy więcej informacji na temat tego wydarzenia, poszczególnych mówców i ekspertów, a także gościa specjalnego. Uwaga – termin rejestracji upływa 24 maja, warto się zatem pośpieszyć.

ZNAJDŹ NAS: