Technologie, które zmienią świat - III edycja European Start-up Days

Jakie szanse dla młodych firm tworzy polska strategia rozwoju? W jaki sposób korporacje mogą współpracować z młodą przedsiębiorczością? Jakie perspektywy dla nowo powstających biznesów stwarza rewolucja industry 4.0? Jak budować wizerunek firmy i dostać finansowe wsparcie? Te i inne kluczowe dla start-upów kwestie poruszy program tegorocznych European Start-up Days, które odbędą się w dniach 15-16 maja br. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Swoje pomysły na biznes zainteresowani udziałem w towarzyszącym wydarzeniu konkursie Start-up Challenge mogą zgłaszać do 9 kwietnia br.

2018-03-21 09:31:55

– W 2018 roku European Start-up Days jeszcze mocniej przenikać się będą z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Nie tracąc niczego z oryginalnej, swobodnej formuły, 3. edycja  wydarzenia jeszcze lepiej zrealizuje główny cel: kojarzenia startujących w biznesie innowacyjnych firm i przedsiębiorców z dużymi, doświadczonymi podmiotami, skłonnymi do inwestowania
w przyszłość – zapowiada Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP. – To właśnie przyszłości, tej najbliższej i tej bardziej odległej, w osobistym, ale i strategicznym wymiarze, poświęcimy najwięcej czasu, podporządkujemy przebieg i układ tegorocznego wydarzenia. Wskażemy na szanse i zagrożenia, jakie nowe technologie niosą dla jednostki, rynku, biznesu, cywilizacji, w tym oczywiście dla start-upów. Zaproszeni specjaliści-praktycy o znanych nazwiskach, często wywodzący się ze start-upowego środowiska, podzielą się swoim doświadczeniem zarówno z młodymi firmami, jak i z przedstawicielami dojrzałego już biznesu – dodaje.

Podczas tegorocznych European Start-up Days zaproszeni prelegenci poruszą takie kwestie jak: rozwój technologii, przyszłość przemysłu, sztuczna inteligencja, e-sport, internet rzeczy, elektromobilność, smart cities, czy przemysł 4.0, a to wszystko w kontekście perspektyw dla start-upów. Wystąpienia uzupełnią specjalistyczne warsztaty i szkolenia z udziałem wizjonerów, autorytetów, osobowości, ekspertów oraz start-upów, które odniosły sukces rynkowy. Stawiający pierwsze kroki w biznesie będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda prowadzenie start-upu od środka, jak budować wizerunek firmy oraz – w jaki sposób ubiegać się o wsparcia i ulgi, czy też jaką rolę pełnią inkubatory i akceleratory.

Wydarzenie tradycyjnie już stworzy przestrzeń do spotkań networkingowych. 3. edycja European Start-up Days towarzyszyć będzie X Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu,  podczas którego do stolicy Śląska przyjadą przedstawiciele polityki i wielkiego biznesu. Uczestnicy obu imprez będą mieli możliwość indywidualnych spotkań, wymiany wiedzy i doświadczeń zawodowych oraz wspólnego generowania nowych biznesowych idei.

W trakcie European Start-up Days zostaną wyłonieni laureaci konkursu Start-up Challenge. Każdy, kto ma obiecujący pomysł na biznes, może zaprezentować go przedstawicielom wielkich korporacji, potencjalnym inwestorom i dużym firmom z kapitałem na rozwój. W ramach konkursu 100 start-upów powalczy o wyróżnienie i wsparcie swojego pomysłu. Zgłoszenia  start-upów można wysyłać w jednym z 6 obszarów: NEW INDUSTRY – Przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny; ENVIRONMENT – Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów; TRADITION & MODERNITY – Przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo; HEALTH & BIOTECHNOLOGY – Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia; BUSINESS PROCESSES – Zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR; CLIENT & LIFESTYLE – Handel, customer experience,
 

ZNAJDŹ NAS: